Võeh!

Jäin üks päev töölt tulemisega hiljapeale, nii et täitsa pime oli juba väljas. Ees ootas tühi kodu, sest Meha polnud ka veel koju jõudnud. Et palav päev oli lõpuks ometi ruumi teinud jahedale õhtule, ei hakanud kohe kardinaid ette tõmbama ja tuld süütama, vaid kiskusin aknad pärani, et elamine korralikult läbi õhutada. Ühtäkki tunnen, et miski kõditab laupa. Sähmasin käega… Ja kuulsin: POTS! Ei siis olnud enam aega kardinatele mõelda, kähku tuli põlema ja seal ta oli: köögipõrandal lömitas suur rasvane ämblik! Sihuke jurakas, et ma kuulsin ta kukkumist!

Mul jooksevad veel neid ridu kirjutadeski külmavärinad üle selja. Tol hetkel käitusin omast arust siiski optimaalselt: tõin kähku CD-toorikute karbi kaane ja sulgesin kontvõõra tema läbipaistvasse vanglasse. Kontvõõras teeskles surnut.

Kui Meha 15 minutit hiljem koju jõudis, siis ikka veel teeskles. Mul hakkas vahepeal juba isegi veidi hale, et kas tõesti kukkus nii valjusti, et leidiski otsa, ent kui Meha teda akna poole pukseerima hakkas, ilmutas potsataja siiski elumärki. No igatahes potsatas ta siis aknast aeda ja ma loodan väga, et ta end meile tagasi allüürnikuks ei pressi.

Hilisõhtune kojutulek varjuliste puude all tekitab minus igatahes sest saati uutmoodi kõhedust. Tuleks vist ühe vihmavarju sihtotstarbelist kasutamist muuta: ämblikuvarjuks. Siis trepikoja ukse ees raputan varju kuivaks puhtaks ja astun turvaliselt koduuksest sisse.

About Sinitihane

Ikka seesama Sinitihane, kes varemgi.
Rubriigid: Sinitihane. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

8 Responses to Võeh!

 1. sesamy ütles:

  Ai kurja… oleks minuga sihandne lugu juhtunud, oleks kõigepealt kostnud “pots” (ämblik), siis “iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiik”, (mina) ja “mürrrrrrrakkkki” (minu langev korpus). Ja meesterahval oleks tulnud tegeleda kahe keha transpordiga. Ise siis vaadaku, kas mõlemad üle porte või kuidagi… 🙂

 2. Elina ütles:

  Ja järjepidevalt paneb kulme kergitama – mis küll ometi trügitakse tundmatusse (teise olendi elupaika), kui omas keskonnas on ometi palju turvalisem toimetada ja ei pea enesekaitseks surnut teesklema ? Meie oleme jätkuvalt häiritud mesimummude invasioonist ning nende õigele teele aitamisest.

  • Sinitihane ütles:

   Vat ei tea, kui aktiivselt ta meile kontvõõraks tükkis, Võib-olla ta rippus seal pimedal alleel ühe puu küljes niidi otsas ja ma korjasin ta lihtsalt kaasa. Aga vat mesimummude puhul tõesti ei tea, mida nad loodavad leida. Äkki sul on liiga ilusad lillelised kardinad?

 3. Katrin ütles:

  Jeerum, kui õudne!
  Nüüd maal elades, olen ämblikega rohkem leppima hakanud, kuid varemalt oleks ikka päris ränga šoki saanud sel juhul 😀
  Loodetavasti ei põhjustanud ämblik Sulle jäädavaid kahjustusi 😉

  • Sinitihane ütles:

   Tundub küll. Aga eks ta nii ole, et iga järgneva kohtumisega natuke karastud. Epp Petrone kirjutas oma Hispaanias lageda taeva all magamise ajast, et siis oli kama kui mingi sitilkas üle näo ronis.

 4. õts ütles:

  Lahe pilt! Kas ise joonistasid?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s