Õitsevad

Alguses olid seemned. Tibatillukesed kui liivaterad. Said nemad siis veidikeseks likku pandud, kuniks idutama hakkasid ja 27. aprillil said nad siis mulda, õigemini mullale:

Selline posu tuli üles: Kunagi sai nad siis kolme lillekasti ümber istutatud ja siis algas ootamine. Ja see kestis kaua. Sest kuidagimoodi ei kippunud sealt mitte õisi tulema. Selle asemel kasvatati hoogsalt lehti, nii et Sinitihane juba vahepeal mõtles, et sai vist kogemata salatiseeme* ostetud. No nii mühisesid kasvada, et muudkui imesta: No ja õied? Ei miskit. Vahel nagu tundus, et miskit sealt taime keskpunktist nagu tuleks, aga see miski osutus iga kord uueks korruseks lehtedeks. Sinitihane oli hämmeldunud.

No aga hämmeldus tema, mis tema hämmeldus – juuli keskel silmas esimest õienuppu.

Siis kohe teist, kolmandat ja siis ei olnud enam pidamist. Ja siis tulid kimalased. Kohe terve suguvõsaga. Ja küll siis oli sebimist. Aga õnneks nad tuppa ei tüki, noskerdavad oma lillekeste kallal ja pildistajat ründama ka ei kipu.No ja sinitihane siis nüüd muudkui naudib ja imetleb ja üritab kõik värvinüansid pildi peale saada:

            Keskpäevalilled, niisiis. Ega nad päriselt kella ei tunne. Polegi aru saanud, mis mudeli järgi nad avanevad või ei avane. Pilves ilmaga jäävad nuppu. Teinekord piisab pilves hommikust ja kogu seltskod keeldub silmi avamast. Teinekord jälle mõned lähevad päeva peale siiski lahti. Õnneks on viimasel ajal enamasti imeilusad päikeselised ilmad olnud, nii et enamasti on kõik lahti. Aga ka pilvistel päevadel on oma ilu:

* Tegelikult Mesembryanthemum crystallinum ongi ka salatitaimena tuntud. Vikipeedia väitis.

About Sinitihane

Ikka seesama Sinitihane, kes varemgi.
Rubriigid: Aastaajad, Potipõllumees. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

8 Responses to Õitsevad

 1. Anonüümne ütles:

  Tere! Nii hea meel, et uus postitus tuli!:-)
  Väga ilusad lilled.
  Meie tahame sel aastal omale aeda tööriistade jms jaoks aiamajakest.
  Käis mu mees siis täna ühes firmas pakkumisi hankimas ja müüja sõnas, et need majad tulevad Eestist.
  Nii lahe!:-)
  Kuidas tööga on, kas rahu majas ?:-)
  Ilusat päiksepaistelist päeva jätku!

  • Sinitihane ütles:

   Oh, tõesti lahe! Siis võtategi Eesti majakese?

   Tööga om köik häste. Der alltägliche Wahnsinn! (Signe oled ju, eks?) 🙂
   Kui sa nüüd sinna koleda loo lõpu pihta sihid, siis tahtsingi öelda, et su informatsioonist, et nii Saksamaal selliste asjadega ümber käiaksegi, oli toona palju kasu. Ma sain selle teadmise tõttu kuidagi tolle ebaõiglusega leppida ja siis tuli veel üks meeskonnajuhtide koosolek, kus meile korralikult õlale patsutati, kui palju meist ikka kasu on ja kui head tööd me ikkagi teeme, ning kus me üksteisele meelde tuletasime, mis meie firma juures eriline ja hea on (näiteks: kui palju vabadusi meil on ja et meil ei esine diskrimineerimist). No ja pärast seda oli kuidagi lihtsam taas edasi minna.
   Hetkel elan niikuinii puhkuse tähe all: nädala pärast algab ja siis ma unustan kõik ära ja lähen Eestisse ühe uue pereliikmega tutvuma (Jess, ma sain tädiks!!!).

   • Signe ütles:

    Olen Signe jah ja maja võtame ära küll. Lasen Lieferantidel ka Tartu õlut mehele ja kohukesi minule kaasa pakkida!:-)
    Ilusat puhkust Eestis, me tulime just 3-nädalaselt puhkuselt Usast. Eestisse teeme vast väikese reisikese, aga kolmapäeval tuleb õde hoopis 2-ks nädalaks.
    Töö lahenduse üle on mul hea meel, tegelikult pole ju häda miskit…On paljusid, kellel pole hommikuti kusagile tööle minna, seda ei tohi samuti unustada!:-).
    Kirjuta ikka põnevaid blogijutte!

 2. Elina ütles:

  Suurepärane potipõllundus ! Niisugune lilleilu teeb iga päeva ilusaks (isegi siis kui õied oma nupukesi vilu ilma tõttu päriselt ei ava) !
  Ilusat reisi muidugi ka ja palju toredaid muljeid, mis aitavad elu väärtustada !

 3. Katrin ütles:

  Ei ole ammu Sinu blogisse sattunud. Väga lahe ja ilus potipõllundus 🙂 Ja need lilled on ikka hästi armsad! Ja savipalli-pildiseeria ka äge 🙂
  Minul jätkus mõistust maja ette astilbed istutada ja sel suvel sain lõplikult aru kui vale otsus see oli. Õitsemise ajal oli siin parves nii kärbseid, herilasi, mesilasi kui ka igat sadat sorti muid tiivulisi kellele nime anda ei oskagi 😀 Järgmiseks suveks ma enam neid lilli oma maja ette ei taha :p

  • Sinitihane ütles:

   Ma pean nüüd minema astilbesid googeldama. Nimi on tuttav, aga mitte ei tule pilt silme ette. (ära)
   (tagasi) Häh, neid ma tean küll, emal on need ka aias. Ma üldse ei mäleta, et nad liialt putukate huvi oleks äratanud. Aga samas meil olid nad igapäevatoimetustest veidi eemal, äkki ei pannud tähele. Või on sinu omad eriti isuäratavad!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s