Häda sokikannaga e. visa hing e. I finally found you

Sinitihane koob sokki. Pusserdab õhtuti peale tööd. Algus läks ludinal, siis tuli aeg sokikanna tegumood välja valida ja Sinitihane tahtis ILMTINGIMATA sellist kanda nagu poesokkidel. See tähendab siis lühendatud ridadega kanda. Otsis saksakeelse juhendi (topeltsilmustega meetod) välja ja kudus. Ridade ühenduskoht sai inetu ja kand keeras mingi 75-kuni-80-kraadise nurgaga. Sinitihane harutas üles.

Võttis järgmise saksakeelse juhendi. Seekord wrap-meetodiga. Ikka sama jama.

Võttis kolmanda juhendi. Seekord videoga ja puha. Taas topeltsilmustega. Huvitav edasi-tagasi-kudumine ilma pööramiseta st. tavalise vasakpoolse rea asemel kootakse tagurpidi vasakult paremale. Sokk kiskus ikka 80-kraadisesse nurka. Juhend käsib kannasilmused kolme võrdsesse ossa jagada. Sinitihasel aga palju peenem lõng. Äkki siis selle pärast jama. Suurendas siis Sinitihane keskmiste silmuste arvu ja saigi kanna täisnurkseks, aga… Ridade ühenduskoht ei olnud ilus. Nimelt tuleb selle juhendi järgi pärast lühedatud ridade kudumist  ja enne pikendatud ridade kudumist vahele teha kaks täisringi üle kõigi nelja varda. Ja see rikkus Sinitihase arvates üleminekukoha ära.

Vahepeal uuris siis Sinitihane muid juhendeid, nii wrapimisega, kui ka topeltsilmustega ja nägi, et mitte igaüks ei koo vahele neid kahte ringi. Mõni kudus vaid ühe, mõni mitte ühtegi. Proovis siis Sinitihane sama meetodit ilma vaheringideta. 😕 Nüüd tekkisid üleminekukohta augud!!!

Selleks ajaks oli Sinitihane sokikanna juba mingi 5 korda üles harutanud ja uuesti alustanud. Vahepeal oma kudumisraamatuid lapanud ja erinevaid kannatüüpe kaalunud ja lõpuks ikkagi teadnud, et ta tahab JUST SELLIST POESOKI KANDA!

Otsustas siis Sinitihane saksakeelsele netikirjandusele selja pöörata. Nuhkis välja, kuidas seda kannatüüpi inglise keeles nimetatakse ja otsustas teha veel ühe katse. Et lõnga taaskordsest kudumisest-harutamisest säästa ja et kogu test veidi kiiremini käiks, võttis ühe mõnusa pehme kollase lõnga ja jämedamad vardad ja kudus. Sel korral selle juhendi järgi. Sai teada huvitava fakti, et inglise keeles on pahempidi kudumise jaoks kohe oma verb olemas – purl. Hämmastav! Ja kudus selle toreda, üksikasjaliku ja rohkete piltidega varustatud juhendi järgi perfektse sokikanna!!!

Nüüd pusserdab ta sama juhedi järgi oma peene lõnga ja peente varrastega sama mudelit kududa ja hetkeseis on paljutõotav. 😀

Advertisements

About Sinitihane

Ikka seesama Sinitihane, kes varemgi.
Rubriigid: Kudumine. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Häda sokikannaga e. visa hing e. I finally found you on saanud 14 vastust

 1. Diana ütleb:

  Tubli! Nii palju harutanud ja kirjanduses tuhninud… on tõesti kannatust ja väga suur, isegi hiiglasuur tahtmine just sellise sokikanna järgi. .))) Varsti näeme siis valmis sokke 🙂

  • Sinitihane ütleb:

   Ma ka imestasin enda visadust, aga ma olen viimasel ajal Ravelrys ringi vaadanud ja palju meisterlikku näinud ja see ajab enda jaoks ka lati kõrgele. Sa no kuna ma tegelikult ei koo mitte sokide pärast, vaid kudumise enese pärast, siis pole mul ju kuhugile kiiret. 😉

 2. Sant ütleb:

  Väga ilus kand!
  Aitäh lingi eest! Kunagi, kui julgust kogun, püüan ka sõrmega järge vedades niisuguse kudumisvõtte ära proovida.

  • Sinitihane ütleb:

   Kusjuures hämmastaval kombel on see võte kõigist läbiproovitutest kõige lihtsam.
   Mulle oli see esimene kord ingliskeelse juhendi järgi kududa, aga väga hästi sain aru.

 3. Katrin ütleb:

  On ikka visadus ja kannatus!
  Vot sellist kanda ei ole proovinud ja tundub tõesti lihtne olevat. Ise arvasin veel, et nüüdsest peale Kihnu kanna ma enam muud ei koo, aga võta näpust 🙂 Tahaks ära proovida küll !

 4. õts ütleb:

  Ma tegin ka nüüd sellise kanna – päris lahe. Kuigi pisut harjumatu ka, sest selle meetodiga, mida muidu koolis ja raamatus õpetatakse, jääb kand kõrgem, samas siis pärast lähebki lonti kandes 🙂 Aga sokid on veel pooleli.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s