Häda sokikannaga e. visa hing e. I finally found you

Sinitihane koob sokki. Pusserdab õhtuti peale tööd. Algus läks ludinal, siis tuli aeg sokikanna tegumood välja valida ja Sinitihane tahtis ILMTINGIMATA sellist kanda nagu poesokkidel. See tähendab siis lühendatud ridadega kanda. Otsis saksakeelse juhendi (topeltsilmustega meetod) välja ja kudus. Ridade ühenduskoht sai inetu ja kand keeras mingi 75-kuni-80-kraadise nurgaga. Sinitihane harutas üles.

Võttis järgmise saksakeelse juhendi. Seekord wrap-meetodiga. Ikka sama jama.

Võttis kolmanda juhendi. Seekord videoga ja puha. Taas topeltsilmustega. Huvitav edasi-tagasi-kudumine ilma pööramiseta st. tavalise vasakpoolse rea asemel kootakse tagurpidi vasakult paremale. Sokk kiskus ikka 80-kraadisesse nurka. Juhend käsib kannasilmused kolme võrdsesse ossa jagada. Sinitihasel aga palju peenem lõng. Äkki siis selle pärast jama. Suurendas siis Sinitihane keskmiste silmuste arvu ja saigi kanna täisnurkseks, aga… Ridade ühenduskoht ei olnud ilus. Nimelt tuleb selle juhendi järgi pärast lühedatud ridade kudumist  ja enne pikendatud ridade kudumist vahele teha kaks täisringi üle kõigi nelja varda. Ja see rikkus Sinitihase arvates üleminekukoha ära.

Vahepeal uuris siis Sinitihane muid juhendeid, nii wrapimisega, kui ka topeltsilmustega ja nägi, et mitte igaüks ei koo vahele neid kahte ringi. Mõni kudus vaid ühe, mõni mitte ühtegi. Proovis siis Sinitihane sama meetodit ilma vaheringideta. 😕 Nüüd tekkisid üleminekukohta augud!!!

Selleks ajaks oli Sinitihane sokikanna juba mingi 5 korda üles harutanud ja uuesti alustanud. Vahepeal oma kudumisraamatuid lapanud ja erinevaid kannatüüpe kaalunud ja lõpuks ikkagi teadnud, et ta tahab JUST SELLIST POESOKI KANDA!

Otsustas siis Sinitihane saksakeelsele netikirjandusele selja pöörata. Nuhkis välja, kuidas seda kannatüüpi inglise keeles nimetatakse ja otsustas teha veel ühe katse. Et lõnga taaskordsest kudumisest-harutamisest säästa ja et kogu test veidi kiiremini käiks, võttis ühe mõnusa pehme kollase lõnga ja jämedamad vardad ja kudus. Sel korral selle juhendi järgi. Sai teada huvitava fakti, et inglise keeles on pahempidi kudumise jaoks kohe oma verb olemas – purl. Hämmastav! Ja kudus selle toreda, üksikasjaliku ja rohkete piltidega varustatud juhendi järgi perfektse sokikanna!!!

Nüüd pusserdab ta sama juhedi järgi oma peene lõnga ja peente varrastega sama mudelit kududa ja hetkeseis on paljutõotav. 😀

About Sinitihane

Ikka seesama Sinitihane, kes varemgi.
Rubriigid: Kudumine. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

14 Responses to Häda sokikannaga e. visa hing e. I finally found you

 1. Diana ütles:

  Tubli! Nii palju harutanud ja kirjanduses tuhninud… on tõesti kannatust ja väga suur, isegi hiiglasuur tahtmine just sellise sokikanna järgi. .))) Varsti näeme siis valmis sokke 🙂

  • Sinitihane ütles:

   Ma ka imestasin enda visadust, aga ma olen viimasel ajal Ravelrys ringi vaadanud ja palju meisterlikku näinud ja see ajab enda jaoks ka lati kõrgele. Sa no kuna ma tegelikult ei koo mitte sokide pärast, vaid kudumise enese pärast, siis pole mul ju kuhugile kiiret. 😉

 2. Sant ütles:

  Väga ilus kand!
  Aitäh lingi eest! Kunagi, kui julgust kogun, püüan ka sõrmega järge vedades niisuguse kudumisvõtte ära proovida.

  • Sinitihane ütles:

   Kusjuures hämmastaval kombel on see võte kõigist läbiproovitutest kõige lihtsam.
   Mulle oli see esimene kord ingliskeelse juhendi järgi kududa, aga väga hästi sain aru.

 3. Katrin ütles:

  On ikka visadus ja kannatus!
  Vot sellist kanda ei ole proovinud ja tundub tõesti lihtne olevat. Ise arvasin veel, et nüüdsest peale Kihnu kanna ma enam muud ei koo, aga võta näpust 🙂 Tahaks ära proovida küll !

 4. õts ütles:

  Ma tegin ka nüüd sellise kanna – päris lahe. Kuigi pisut harjumatu ka, sest selle meetodiga, mida muidu koolis ja raamatus õpetatakse, jääb kand kõrgem, samas siis pärast lähebki lonti kandes 🙂 Aga sokid on veel pooleli.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s