Valgus tunneli lõpus

Eile sai ju virisetud. Täna otsustasin, et ignoreerin töötüdimust, keskendun kõnede arvule ja meeldivatele klientidele. Ja oligi lihtsam need 8 tundi ära istuda.

Peale tööd võtsin ette tee ehitustarvete poodi. Meil on siin nimelt mingi lambipirnide mass-surevus. Köögis on meil kolmene “punktvalgusti”. Ühel päeval läks üks lamp läbi, ülejärgmisel teine. Kolmas on püsinud, aga mõni vaev siis temalgi läbi minna ja köögis valitsekski pimedus!  No ja paar päeva hiljem läks elutoas ühel lambil pirn läbi. Siis hakkas juba veider. No ja et siis mitte päris pimedasse jääda, asusin uusi pirne otsima. Just otsima, sest selgus, et me oleme endale mingid eriti värdjad lambid soetanud, millele sobivaid pirne otsi tikutulega taga.

Majatarvete poes ei olnud. Supermarketis ei olnud. Kodu lähistel asuvas ehituspoes ei olnud. No ja tehnikapoes ei olnud üldse pirne… Mul hakkas juba vaikselt paanika-jaanika tekkima.

Täna siis võtsin jalad alla ja läksin ehituspoodi. Sain! Lõpuks ometi! Köögis on taas valgus! Ainult ühe pirniga valitses meil seal ju juba kerge videvik.

Aga milleni ma selle pajatusega jõuda tahan: seal ehituspoega samas keskuses on ka üks käsitööpood. Ma olin kuulnud, et neil on kangaid, aga et ka lõnga, seda ei osanud oodatagi. No ja kuna ma siis üle hulga aja taas sealkandis olin, siis astusin sisse. Nii huvi pärast. Kangavalik oli solalaa… Lõngavalik ka just mitte väga suur, aga mul tuli vaigistamatu lõngaostmise isu ja ma andsin sellele voli.

Et ma nägin hiljuti Isetegijas imelisi sokke, siis sain neist inspiratsiooni järgmise värvikolmiku koostamiseks.

Trekking pro natura

Lõng on 100% looduslik: 75 % villa ja 25 % pambust. Ei tea, kui vastupidavad need sokid on, aga ega ma nendega matkama kavatsegi minna. Sellised kaunid telekavaatamisesokid tulevad!

No ja ma üldse ei taha siin sellist juttu ajama hakata, eriti pärast seda, kui nägin Maaraja perenaise juures aktuaalseid lumevalle, aga no ma ei saa jätta pajatamata, et kui ma siis oma ostureisilt koju jõudsin ja elutoas akna all üritasin lõnga pildile saada, siis kuulsin isegi läbi suletud akende mingite kureliste hüüdmist. Kruu-kruu-kruuu! Rebisin aknad lahti ja kiikasin nii ühes kui teises suunas, aga üles ma neid ei leidnud. Aga nad olid ja hüüdsid. Linna kohal ja valjult. Talv ei saa enam kaua kesta, rändlinnud juba tulevad!

About Sinitihane

Ikka seesama Sinitihane, kes varemgi.
Rubriigid: Aastaajad, Asjadest, Kudumine. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

12 Responses to Valgus tunneli lõpus

 1. õts ütles:

  Perekonna viga! (lõnga koha pealt)

  • Sinitihane ütles:

   Aga mida sa värvivalikust arvad?

   Ja siis ma tahtsin täna peale tööd kohe tormata omale pambusvardaid ostma. Sa oled ju nendega kudunud, mida nende ostmisel jälgima peaks?

   Ma eile tegin oma vanade plastvarrastega väikese tööproovi. Need vardad on 2,5-sed. Mis sa arvad, kas päris 2-stega on jube raske kududa?

 2. õts ütles:

  Ilusad värvid ju! Kokku nad tulevad kindlasti kadedusttekitavalt lahedad. Lilla mind pisut hämmastab, aga lilla hämmastab mind alati, et tegelikult ilus värv. Bambusvardad meeldivad mulle väga. 2-stega ei ole minu meelest raske kududa, peenikese lõngaga jääb ikka ilus ja sokk veel eriti, muidu venib välja ja hakkab lotendama kui liiga jämedatega kududa. Mul on küll bambusvardad natuke kõveraks paindunud (aga ka näiteks üks 4-ne) . Mitte et see tulemust mõjutaks. Katki pole mul 2-sed (veel) läinud, aga ühed roosipuust 3-sed küll.

  • Sinitihane ütles:

   Ahjaa, roosipuu on ju ka veel olemas. Kummad on paremad?

   • Sinitihane ütles:

    Kroonika mõttes nii palju, et sellele õts vastas meili teel, et roosipuu on parem ja ka kallim kui pambus, aga et KnitPro kasepuust vardad on muide nii head kvaliteediga, et ei jää sugugi roosipuule alla.
    Ja siis soovitas veel tavaliste 20-sentimeetriste asemel 15-sentimeetrised võtta. Pidavat mugavamad olema. Võtsingi.

  • Sinitihane ütles:

   Lilla mulle tegelikult ka üldse ei meeldi, aga selles eelnimetat kombinatsioonis suisa vaimustab mind. Ise ka üllatunud. Tooni sain fotol enam-vähem ehtsaks timmitud (vähemalt minu arvutil). Nii ilus mo arust!

 3. Katrin ütles:

  Ei jõua ka ära oodata kohe, mis neist lõngadest valmis saab 🙂
  Mulle isiklikult bambusvardad ei meeldi kudumisel, aga seda ei tasu tähele panna 😀

 4. Paula ütles:

  Pai Sinitihane
  See ju puhas lõngaporno, mul võttis käed värisema. Tavaliselt see lõppeb sellega, et tellin jälle kuskilt internetiavarustest kasti lõnga, mille kättetoimetamine maksab nagu oleks kullast või saaksin kulleri pealekauba.
  Lõngu ei tohi sedasi apetiitselt pildistatuna esitada. See ei lõppe hästi!
  Oi, appi!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s