Kuidas üks pank mu hätta jättis ja teine…

Läksid siis Sinitihane ja Meha 3. jaanuaril poodi. Ilmtingimata oli vaja suitsulõhet ja mune, aga kuidagimoodi (kes meist seda ei tunneks) oli pärast kassalint jälle kraami täis ja arve koguni 44-eurone. Hoppla!!!  (Aga on ju tark ära kasutada olukorda, kus Meha seljakotiga Sinitihase “käsutuses” ning natuke varusid koju vedada.) Pistab siis Sinitihane oma pangakaardi massinasse ja jääb näpp püsti ootam,a et saaks PINi sisse lüüa aga võta näpust. Massin väidab, et pangakaart ei kehti!

Tirib siis Sinitihane kaardi massinast välja ja ennäe 2010! Polegi ime, et ei kehti. Meha kiikab oma kaarti. Sama lugu. Sinitihasel rahakotis 15 eurot, Mehal 10. Ja plaanis oli koduteel veel ka SULARAHA eest üks grillitud kanakene kaasa võtta. Ja kogu seda toidkraami, mis vahepeal juba lindilt kärusse on laetud, oleks ikka nagu vaja… Mida teha…?

Siis meenud Sinitihasele tema Eesti pangakaart. KEHTIV! Kas sellega saab maksa? Ja saabki! Isegi PINi ei olnud vaja, see on Sinitihasel juba peaaegu meelest ära.

Aga miks siis ei ole saksa pank Sinitihase ja Meha tähelepanu sellele juhtinud, et kaardid aeguvad? Tavaliselt on nad Sinitihast isegi sellega shokeerinud, et saadavad küsimata uue kaardi postiga koju. PIN tuleb siis küll paar päeva hiljem, aga siiski riskantne teguviis Sinitihase arvates.

Koju jõudes kõne panka. Selgub, et uued kaardid olevat juba pool aastat tagasi välja saadetud, aga kuna Sinitihane oli nii laisk ja lohe, et teatas pangale uue aadressi alles septembris, siis ei tulnud need kaardid muidugi kohale. Tegelikult Sinitihane teatas  pangale uue aadressi meili teel juba eelmise aasta jaanuaris, aga pank hakkas vigisema, et nende arvates meili teel ei ole turvaline. Posti teel tuleb saata või faksida. 🙄

Ei saa Sinitihane selle panga turvaettekujutustest sotti.

Aga tore, et Eesti pank Sinitihast hätta ei jätnud.

About Sinitihane

Ikka seesama Sinitihane, kes varemgi.
Rubriigid: Saksamaa, Sinitihase helged hetked. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

4 Responses to Kuidas üks pank mu hätta jättis ja teine…

 1. Liis ütles:

  Oh seda bürokraatiat! Koodikaartide asemel on ka kindlasti veel see paberilipik, kust kasutatud kood tuleb maha kriipsutada?

  • Sinitihane ütles:

   Koodikaardi jama jääb ära, sest ma ei kasuta siinse panga netipanka. Ja seda just sellepärast, et ma pean nende IT-turvalahendusi Eesti omadega võrreldes tagurlikeks. Selline koodikaart on neil tõenäoliselt ikka veel kasutusel.

 2. Katrin ütles:

  Et siis Sinu uus kaart on koos pin-koodiga juba kuhugi ära saadetud? Arvel puudujääke pole olnud? 😛 Väga turvaline asjaajamine tõesti 😀

  • Sinitihane ütles:

   Arved on õnneks korras, st. ainult minu kulutusi täis. Kui kaardid juunis saadeti, siis elas meie vanas korteris juba keegi teine ja meie nimi oli postkastilt läinud, seega neid kaarte ikka sinna vanasse postkasti vast ei visatud.
   Aga tänaseks pole ma ikka veel uut kaarti saanud ja sularaha on täitsa otsas. Esmaspäeval pean ikka pangakontorisse vähemalt raha järele minema.
   Ma olen ikka nii harjunud kaardiga tasuma. Kui täna meie viimase 15 euroga toidupoes käisin, siis oli ikka nii tüütu rehkendada, kas ikka jätkub.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s