Toredad Eestist ostetud asjad

Raamat “Koekirjad”, Mary Webb – Mul nagu ei olnudki ühtegi mustriteraamatut, mingid paar ajakirja ainult. Selles raamatus on mustreid igatahes rikkalikult. Köide ainult kuidagi üllatas mind: selline paks ja pontsakas. Andis ikka teist siia tassida.

***

Raamat “Die Estnische Nationalküche”, Anne Kersna, Sirje Rekkor, Reet Piiri, Dina Aarma, Õile Aavik, Inara Luigas, Elli Vendla, Inge Rego

Tahtsin kokaraamatuid koguvale sõbrannale kingituseks eesti rahvusköögi kokaraamatut osta, kunagi oli selline vana ja sünge, imelikkude toitudega nagu “munapuder noorele emale”, saksakeelne. Küsisin siis Apollos ja müüja pakkus mulle hoopis toda ülalnimetatut. 2004. aastal ilmunud “Eesti rahvusköögi” 2006. aastal ilmunud tõlge. Olemas ka inglisekeelsena. Läksin sellega ühte söögikohta ja toidu järele oodates sai selgeks, et seda raamatut tahan endale ka! Piirkondade kaupa jaotatud retseptid, ilusad pildid, hea köide, lisatekstid eesti köögi kujunemisest + täitsa normaalsed retseptid. Ja uskumatuna näiv hind! Ühesõnaga: hästi lahe raamat! Hea kingitus välismaalastele.

***
Jordani hambaharjad – Juba novembris soovitati mulle neid soojalt ja tõesti, ma ei taha enam midagi muud! Üksikuid harjaseid ei ole üldse tunda. Kogu hari on nagu … mingi ühtlane mass. Imeline! Nüüd siis tarin neid Eestist. Siin ei ole veel müügil näinud. Norra toode, muide. www.jordan.no

***

Tupperware rullimisalus – Tegelikult ma seda ei ostnud. Sain hoopis õe oma endale, sest kratsisin tema oma küpsetades (No on alles teravaid lauanugasid maailmas!) ja siis tahtsin talle uue muretseda, aga kust seda tupperipidu nii kiiresti võtta?! Õde siis lihtsalt andis enda oma mulle ja muretseb endale uue. Nii armas temast!
Aga toode on lahe! Ei mingit lauaplaadi piinlikku puhastamist enam enne rullimist! Lihtsalt alus lauale ja hakka aga pihta. Ja kui rullitud, siis võib teise lihtsalt kraani all veega üle lasta. Kui mugav!

Advertisements

About Sinitihane

Ikka seesama Sinitihane, kes varemgi.
Rubriigid: Asjadest, Eesti. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

2 Responses to Toredad Eestist ostetud asjad

 1. Anonymous ütles:

  Mul on nüüd KOLLANE!!! õts

 2. Sinitihane ütles:

  Ah, tupperit mõtled?! See on küll tore uudis! Ja veel KOLLANE ka!
  Nüüd ma võin põdemise ära lõpetada, et sinu oma endale sain. 🙂

  Ja kui järgmisel korral sinu juures küpsetan, siis lõikan lusikaga! 🙂
  KOLLASE lusikaga! 🙂

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s